[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[swpm_protected]

V pondělí byl na obou burzách znovu zařazen zpětný chod. Revize ruské prognózy sklizně směrem nahoru,  překryla bezútěšný výhled Francie. Jak uvedli analytici Agritelu, francouzská sklizeň zaznamenala ve srovnání s předchozím rokem prudký pokles téměř  o 26%. U hlavního vývozce EU klesne množství pšenice obecné na 29,2 milionu tun, což je způsobeno menší výměrou a nižšími výnosy. Francouzské ministerstvo zemědělství nedávno předpovědělo  31,3 milionu tun. V důsledku toho by objem vývozu do třetích zemí mohl klesnout  až na 7,8 milionu tun   a tak by dosáhl nejnižší úrovně za 4 roky.

I přes tuto zprávu ceny  klesly. Rozhodujícím faktorem kromě silného eura,  byla obnovená korekce vzestupu ruské produkce pšenice. Analytici IKAR ji zvýšili znovu na 78 milionů t  poté, co se současné výsledky výnosů ukázaly lépší, než se očekávalo. Výsledkem bylo, že americké kurzy vykázaly dvojciferné ztráty a zářijová smlouva na Matifu klesla na 182,75 EUR / t.

Nálada na fyzickém  trhu se také poněkud zhoršila a Pšenice B   Hamburku  byla o něco slabší na úrovni 194 EUR / t.

 

[/swpm_protected][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_widget_sidebar sidebar_id=“login-moje“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]