[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[swpm_protected]

Silné euro a korekce ruské sklizně směrem vzhůru v úterý nadále snižovaly náladu. Jak bylo dříve uvedeno, analytici IKAR zvýšili prognózu sklizně ruské pšenice na 78 milionů tun. Sovecon také slibuje novou úpravu. Odborníci v poslední odhadech  předpokládali 79,7 milionu tun. Tento trend byl způsoben nejen vyššími výnosy v posledních dnech, ale také expanzí výměry. Podle statistických údajů má nyní plocha ruské pšenice 29,4 milionu hektarů, což je o 1,3 milionu hektarů více než v předchozím roce.

Naproti tomu pro EU byly provedeny další opravy směrem dolů. Analytici Strategie Grain očekávají, že evropská sklizeň stěží dosáhne 130 milionů tun. Zejména francouzská sklizeň bude letos výrazně menší.

Rusko se také prosadilo na exportním trhu. V případě výběrového řízení na egyptské výběrové řízení GASC,  byl Rusku přidělen kontrakt na množství 350 000 t, zbývajících 120 000 t bude dodáno z Ukrajiny.

[/swpm_protected][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_widget_sidebar sidebar_id=“login-moje“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]