[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[swpm_protected]

Ceny na Matifu zajišťovaly poziční výběry s ohledem na přední měsíc,  krátce před posledním obchodním dnem zajišťovalo  pozitivní vývoj cen. U srpnového kontraktu byl zisk na úrovni 4,75 EUR / t  a skončil na 382,25 EUR / t. Následující ceny jsou  také uzavřeny v mírně zelené oblasti, stejně jako u sóji. Těží z pokračující vývozní poptávky. Soukromí vývozci nedávno informovali o prodeji 132 000 tun do Číny a dalších 250 000 tun do Mexika. Ceny brazilských konkurentů se zmenšují, což vývozcům z USA umožňuje dále rozšiřovat jejich obchod.  Nyní je však otázkou, zda tok zboží bude nadále nerušený, i přesto, že  napětí mezi Washingtonem a Pekingem roste.

Ministerstvo zemědělství USA uvedlo ve Zprávě o pokroku plodiny mírné zlepšené hodnocení.  Poměr dobrých / vynikajících rostlin se zvýšil o 3%,  na 72%. Fáze plnění tobolky je dokončena z  43%   a tak jasně překračuje průměrnou hodnotu 36%.

Na fyzickém  trhu klesly ceny řepky ve velkoobchodním sektoru částečně   a to jak v Hammu, tak v Mannheimu, o 4 EUR / t na úroveň 381 a 377 EUR / t.

 

[/swpm_protected]  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_widget_sidebar sidebar_id=“login-moje“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]